ˆ

Aktualności

Szczegóły informacji

Tadeusz Jędrzejczak Przewodniczącym Zgromadzenia EUWT „Geopark Łuk Mużakowa”

Informacja ogłoszona dnia 2022-01-17 12:23:16 przez Tomasz Paś

Akapit nr 1 - brak tytułu

Tadeusz Jędrzejczak – Członek Zarządu Województwa Lubuskiego – w poniedziałek został wybrany na Przewodniczącego Zgromadzenia Europejskiego Ugrupowania Współpracy Terytorialnej „Geopark Łuk Mużakowa”.
W poniedziałek, 10 stycznia 2022 roku, w biurze Światowego Geoparku UNESCO Łuk Mużakowa odbyło się pierwsze posiedzenie Europejskiego Ugrupowania Współpracy Terytorialnej „Geopark Łuk Mużakowa”.
O utworzenie EUWT „Geopark Łuk Mużakowa” lubuski samorząd zabiegał sześć lat. To pierwsze tego typu ugrupowanie współpracy terytorialnej na polsko-niemieckim pograniczu. Jego głównym celem jest koordynacja, ułatwianie i wspieranie polsko-niemieckiej współpracy transgranicznej pomiędzy jego członkami, z korzyścią dla zrównoważonego rozwoju obszaru Geoparku Łuk Mużakowa. Ugrupowanie stawia sobie ponadto za cel przyczynienie się do wzmocnienia spójności gospodarczej, społecznej i terytorialnej Unii Europejskiej.
Polska reprezentacja w Ugrupowaniu to gminy Brody, Łęknica, Przewóz, Trzebiel, Tuplice, Żary, miasto Żary oraz Województwo Lubuskie.
Zadania EUWT to reprezentacja polsko-niemieckiego Geoparku Łuk Mużakowa na zewnątrz, opracowanie planów, koncepcji i strategii w zakresie edukacji geologicznej i ogólnej edukacji ekologicznej, w szczególności dzieci i młodzieży, oraz w zakresie infrastruktury geoturystycznej, wspieranie współpracy na rzecz zrównoważonego rozwoju Geoparku Łuk Mużakowa, realizacja działań z zakresu public relations, edukacji, a także projektów polsko-niemieckich z tych zakresów, samodzielnie lub we współpracy z podmiotami trzecimi, a także współpraca przy opracowywaniu dokumentacji geologicznej i historycznej na rzecz zrównoważonego rozwoju Geoparku, współpraca w zakresie ochrony dziedzictwa geologicznego i kulturalnego, ochrony krajobrazu i przyrody ożywionej, pozyskiwanie środków finansowych. 
Podczas poniedziałkowego posiedzenia wybrano Przewodniczego Zgromadzenia. Został nim Członek Zarządu Województwa Lubuskiego Tadeusz Jędrzejczak.
Przyjęto też m.in. uchwałę o naborze na stanowisko Dyrektora EUWT z o.o. Geopark Łuk Mużakowa i trybie jego zatrudnienia.
 

Rejestr zmian

Podmiot udostępniający informację:
Podmiot udostępniający informację:
Gmina Brody
Osoba, która wytworzyła informację:
Osoba, która wytworzyla informację:
Data wytworzenia informacji:
Data wytworzenia informacji:
2022-01-17
Osoba, która odpowiada za treść:
Osoba, która odpowiada za treść:
Juliusz Dudziak
Data wprowadzenia do BIP
Data wprowadzenia do BIP
2022-01-17 12:23:11
Wprowadził informację do BIP:
Wprowadził informację do BIP:
Tomasz Paś
Data udostępnienia informacji:
Data udostępnienia informacji:
2022-01-17 12:23:16
Osoba, która zmieniła informację:
Osoba, która zmieniła informację:
Tomasz Paś
Data ostatniej zmiany:
Data ostatniej zmiany:
2022-01-17 12:23:16
Artykuł był wyświetlony:
Artykuł był wyświetlony:
1064 raz(y)